Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

V tomto článku se podíváme na vázanou vodu, co vše znamená pro pytlované uhlí dodávané v zimních měsících a jak s touto vlastností pracovat.

Vázaná voda v uhlí

Uhlí obsahuje vázanou vodu, která se dostává na povrch uhlíkových zrn a do vnitřních pór. Tato voda může být přítomna v různých množstvích v závislosti na druhu, stáří a míře vystavení vlhkosti. Pytlované uhlí, které se dodává především v zimních měsících, může obsahovat vodu v důsledku vystavení vlhkosti při skladování a dopravě. Toto mokré uhlí může způsobit kondenzaci vody v balení, zejména při změnách teplot v uzavřeném pytli. Voda neboli kondenzace však není závadou, ale je přirozenou vlastností uhlí.

Jak s vázanou vodou v pytlovaném uhlí pracovat?

Pytle s mokrým uhlím by se měly být otevřít a nechat před použitím vyschnout. Existují různé způsoby, jak vázanou vodu odstranit. Sušení uhlí na slunci nebo v teplých a suchých podmínkách je běžnou metodou pro odstranění vlhkosti. Vědci také zkoumají možnosti, jak minimalizovat množství vázané vody, jako například využití chemických přísad nebo zvýšení teploty během procesu výroby uhlí. Tyto inovativní technologie však stále vyžadují další výzkum a vývoj.

Rada tedy zní: Otevřete pytle s mokrým uhlím! Pokud zjistíte, že je v pytli kondenzace měli byste pytle otevřít, vodu vylít a nechat uhlí vyschnout. V každém případě je důležité, aby se uhlí skladovalo a manipulovalo v suchých a bezpečných podmínkách, aby se minimalizovalo riziko vzniku problémů spojených s tímto jevem.

 

černé uhlí

 

Kateřina Špunda
Katka se již od dětských let zajímá o přírodu a ekologii. Není tedy překvapením, že se z ní stal aktivní myslivec. Vzhledem k blízkému vztahu k lesu načerpala dostatek informací a zkušeností v oblasti těžby dřeva a jeho následnému zpracování. Díky tomu je člověkem na svém místě, který dokáže poradit se všemi otázkami, týkající se nejen dřeva, ale i briket a ostatních alternativních paliv na trhu.
Zájmy:
myslivost
příroda
ekologie
les

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...