Dopravu zajišťujeme po celé ČR!

Uhelné brikety

Výroba briket z uhlí

Uhelné brikety se vyrábějí z uhelného prachu. K nejkvalitnějším uhelným briketám patří ty, které se vyrábějí ze zbytků antracitu – tedy nejkvalitnějšího černého uhlí. Uhelný prach se pod velkým tlakem lisuje v briketovacím lisu. Vyvíjený tlak je natolik velký, že se prach slepí, a to i bez použití přísad nebo lepidel. Uhelné brikety mají obvykle tvar oblého kvádru a barvu shodnou s uhlím, z něhož jsou vyrobené.

Uhelné brikety při spalování téměř neprodukují kouř, díky čemuž jsou vhodné pro použití v obytných prostorách. Briketami z uhlí lze topit v grilech, krbech nebo kamnech.

Přednosti uhelných briket

Mezi hlavní přednosti patří jejich dlouhé hoření. Brikety z antracitového prachu jsou za podobnou cenu jako uhlí, hoří však téměř 3x déle než uhlí. Velkou výhodou briket, je také stálost teploty během spalování. Další předností je úsporné skladování ve stísněných podmínkách.

Pytlované uhlí zavážíme po celé České republice. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Havířov, Zlín, Kladno, Most, Opava, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlava, Teplice, Děčín, Karlovy Vary, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Přerov, Prostějov, Mladá Boleslav, Třebíč, Česká Lípa, Třinec, Tábor, Znojmo, Příbram, Cheb, Kolín, Trutnov, Orlová, Písek, Kroměříž, Šumperk, Vsetín, Litvínov, Uherské Hradiště, Český Těšín, Hodonín, Břeclav, Krnov, Litoměřice, Sokolov, Nový Jičín, Havlíčkův Brod, Chrudim, Strakonice, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Klatovy, Žďár nad Sázavou, Jindřichův Hradec, Bohumín, Vyškov, Blansko, Kutná Hora, Náchod, Jirkov, Mělník, Žatec, Beroun, Hranice, Louny, Otrokovice, Kadaň a další. Zobrazte si vybrané větší obce na území České republiky, do kterých zavážíme balené uhlí.
tel. 604 222 554