Dopravu zajišťujeme po celé ČR!

Těžba uhlí

Těžbu uhlí rozdělujeme podle typu na:

  • hlubinnou
  • povrchovou

Málokdo ví, uhlí se začalo těžit již ve starověku. Velký rozmach těžby uhlí, který nastal v 18. století, souvisel s průmyslovou revolucí.

Například v Německu se těžba uhlí začala rozvíjet v 18. století v oblasti Porúří. Ve 20. století naopak těžba uhlí začala klesat. Kupříkladu Německá produkce uhlí klesla z původních 150 mil. tun kolem roku 1960 na pouhých 20 miliónů v roce 2005. Naproti tomu v Číně ve 20. století těžba uhlí několikatinásobně vzrostla.

Těžba hnědého uhlí v ČR

V České republice se dnes těží převážně hnědé uhlí a to povrchovou těžbou. Nejrozsáhlejší jsou sokolovská a mostecká uhelná pánev. Zde vytěžené hnědé uhlí zásobuje uhelné elektrárny, které jsou v ČR zdrojem přibližně 40 % elektrické energieČR.

Těžba černého uhlí v ČR

Černé uhlí je možné získávat pouze dolováním z hlubin. V ČR se černé uhlí dnes těží již pouze na Ostravsku. Naopak černé uhlí je již vytěženo na Kladensko.

Pytlované uhlí zavážíme po celé České republice. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Havířov, Zlín, Kladno, Most, Opava, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlava, Teplice, Děčín, Karlovy Vary, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Přerov, Prostějov, Mladá Boleslav, Třebíč, Česká Lípa, Třinec, Tábor, Znojmo, Příbram, Cheb, Kolín, Trutnov, Orlová, Písek, Kroměříž, Šumperk, Vsetín, Litvínov, Uherské Hradiště, Český Těšín, Hodonín, Břeclav, Krnov, Litoměřice, Sokolov, Nový Jičín, Havlíčkův Brod, Chrudim, Strakonice, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Klatovy, Žďár nad Sázavou, Jindřichův Hradec, Bohumín, Vyškov, Blansko, Kutná Hora, Náchod, Jirkov, Mělník, Žatec, Beroun, Hranice, Louny, Otrokovice, Kadaň a další. Zobrazte si vybrané větší obce na území České republiky, do kterých zavážíme balené uhlí.
tel. 604 222 554