Dopravu zajišťujeme po celé ČR!

Hnědé uhlí

Hnědé uhlí patří mezi energeticky důležité středoevropské suroviny. Ve srovnání s černým uhlím je hnědé uhlí geologicky mladší. Hnědé uhlí obsahuje kromě uhlíku řadu příměsí, zejména nejrůznější popeloviny a síry, ale například i vody. Hnědé uhlí se používá především k topení, a to jak v domácnostech, tak zejména v tepelných elektrárnách.

V České republice se hnědé uhlí těší zejména v sokolovské a chomutovsko–mostecké pánvi. Jelikož těžba probíhá povrchovým způsobem, je místní krajina poměrně narušená.

Vlastnosti hnědého uhlí se liší především v závislosti na stáří a geologických podmínkách:

výhřevnost hnědého uhlí: 7 – 22 MJ/kg
spalné teplo hnědého uhlí: 28 – 35 MJ/kg
obsah vody: 5 – 40%
obsah síry: 0,5 – 2%

Pytlované uhlí zavážíme po celé České republice. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Havířov, Zlín, Kladno, Most, Opava, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlava, Teplice, Děčín, Karlovy Vary, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Přerov, Prostějov, Mladá Boleslav, Třebíč, Česká Lípa, Třinec, Tábor, Znojmo, Příbram, Cheb, Kolín, Trutnov, Orlová, Písek, Kroměříž, Šumperk, Vsetín, Litvínov, Uherské Hradiště, Český Těšín, Hodonín, Břeclav, Krnov, Litoměřice, Sokolov, Nový Jičín, Havlíčkův Brod, Chrudim, Strakonice, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Klatovy, Žďár nad Sázavou, Jindřichův Hradec, Bohumín, Vyškov, Blansko, Kutná Hora, Náchod, Jirkov, Mělník, Žatec, Beroun, Hranice, Louny, Otrokovice, Kadaň a další. Zobrazte si vybrané větší obce na území České republiky, do kterých zavážíme balené uhlí.
tel. 604 222 554